رژیم ولایت فقیه برباد دهنده ثروت ملی مردم ایران

Posted on 28 اکتبر 2010

1


از پرده برون افتادن بذل و بخشش احمدی نژاد به حامد کرزای، رییس جمهور برگمارده آمریکا در افغانستان، بخشی از اعمال غیر قانونی دولت برکشیده ولی فقیه را افشا کرد. رژیم جمهوری اسلامی و رییس دولت آن از این خاصه خرجیها فقط در افغانستان انجام نمی دهند. خبر کمک 25 میلیون دلاری احمدی نژاد به حزب اسلام گرای «عدالت و توسعه» ترکیه جهت هزینه برای انتخاب مجدد اردوغان، چندی پیش برملا شده بود. رژیم ولایت فقیه همچنین مبالغ گزافی صرف حمایت از گروه های تروریستی در منطقه و جهان می کند که کمتر کسی از آنها آگاه است.

افشای کمابیش از پرده برون افتاده اینگونه کمکها به دلیل عدم توجه افکار عمومی و عدم قطعیت آنها چندان پیگیری نمی شود اما کمکهای علنی و بی شمار رژیم از کیسه مردم ایران آنقدر هست که موجب تعجب بسیاری در کنار و گوشه جهان گردیده است؛ لیستی که از کشورهای منطقه همچون پاکستان، افغانستان و سریلانکا تا سوریه، لبنان و کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین را در بر می گیرد. معلوم نیست رژیم ضد مردمی جمهوری اسلامی و رییس جمهور برگزیده رهبر آن، احمدی نژاد با چه مجوز و به چه دلیل، ثروت ملی مردم ایران را اینگونه حاتم بخشی می کنند و بدون حساب و کتاب برباد می دهند.

به راستی کمکهای عجیب و غریب به اکوادر‌، نیکاراگوئه، کوبا، بولیوی و ونزوئلا و ساخت و ساز مدرسه، نیروگاه، خانه و بیمارستان در این کشورها چه نفعی برای ملت ایران دارد؟ در کنار این ساخت و سازها، اقلام بسیار کلانی یا به عنوان وامهای بلا عوض و یا طولانی مدت قرار می گیرد. پاکستان و سریلانکا و سوریه و عراق از جمله کشورهایی هستند که این وامهای بلا عوض را دریافت می کنند.

اگر در ایران کارگران بسیاری از کارخانه ها به علت دریافت نکردن چندین ماه حقوق معوقه دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی می زنند و به دلیل درخواست حق شان مورد سرکوب واقع می شوند، در عوض رژیم نه تنها حقوق کارمندان حزب الله را می پردازد، بلکه به جز حقوق کارمندان، مستمری ماهیگیران بیکار شده غزه را نیز پرداخت می کند.

اگر بسیاری از کارگران برای دریافت حقوق بیکاری از این در به آن در می زنند و نمی توانند همان حقوق اندک خود را به دست بیاورند، در عوض رژیم حقوق بیکاری 100 هزار کارگر فلسطینی بیکار در لبنان را پرداخت می کند.

بسیاری از کودکان ایرانی در کپر به جای مدرسه درس می خوانند. در بسیاری از شهرستانها مردم از داشتن بیمارستان محروم اند اما رژیم در سریلانکا و آمریکای مرکزی و آفریقا، مدرسه و بیمارستان می سازد. قبض برق ماهانه مردم سیر صعودی دارد و بسیاری توان پرداخت آنرا ندارند اما دولت ولی فقیه در کشورهای دیگر نیروگاه برق می سازد.

همه اینها منهای دزدی و غارت آخوندها و پایوران رژیم از ثروت ملی مردم است که خود حدیث مفصل دارد.

کسی هست از علی خامنه ای و رییس جمهور برکشیده او بپرسد شما با چه مجوزی و به چه حقی ثروت ملی مردم ایران را برای خریدن طرفدار و به بهانه حمایتهای بی خاصیت بین المللی و بیرون کشیدن رژیم منحوس تان از انزوا بر باد می دهید؟ این حق و حقوق کودکان، زنان و مردانی است که برای حداقل نیازهای اولیه خود باید روزانه چند شیفت کار کنند تا بتوانند فقط زنده بمانند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به چهرهای معصوم بالا نگاه کنید , چگونه می توانیم این نگاهها را بی پاسخ بگذاریم یا از یادمان ببریم, به کدامین گناه دارند در زجر و نداری زندگی می کنند در حالی که تک تکشان دارای حق بیشتری از این آقایان ولایت مدار وطن فروش هستند , انگاه که این رژیم بر خوان به یقما رفته از ما ملت شکمهای باد کرده ایادی خویش را هر روز سیرتر و جیب هیشان هر روز پرتر می کند, این نگاهها گشنه سر به بالین می گذارند و شاهد آینده بر باد رفته اشان هستند , این نگاهها ما را اگر ساکت بنشنیم هیچ وقت نمی بخشند این نگاهها هر روز دارند بیشتر و بیشتر میشوند و منتظرتر ,وای بر ما ,وای بر من ,وای برمن که نمی دانم چگونه بنویسم , چگونه بگویم و فریاد بکشم که ما باید از این سکوت دست برداریم و از این سکون ما خود باید بفکر نجات خود  و فرزندانمان از دست این رژیم باشیم .

به امید ایران آزاد

1389/7/6 تهران

برگرفته از نوشته های جعفر پویه

Advertisements
Posted in: اجتماعي