طرز فکر طرفداران رژیم (نقل قسمتی از یک مبحث در بالاترین)

Posted on 6 فوریه 2011

0


امروز صبح من در لینک رهبران جنبش مردمی سبز ،ما اگر فراخوان «روزخشم» بخواهیم باید چه کنیم؟!(سکوت کافی نیست؟) با یکی از طرفداران رژیم با نام کاربری fisherman شروع به بحث کردیم ,من عینا نوشته های خود و همراه گرامی zimmerman با این فرد را که آینه تمام نمای طرز تفکر طرفداران این رژیم می باشد را برای دوستان بزرگوار می آورم حال قضاوت با خودتان .
zimmerman
فیشرمن ، چشمهایت را باز کن تا شهدای جنبش سبز سبز سبز ایران رو بشناسی:
1. نام شهید: حسین اخترزند/ سن: 32 / تاریخ شهادت:25 خرداد / محل شهادت: اصفهان / نحوه شهادت: توسط نیروهای بسیج از طبقه سوم به پایین پرتاب شده و به شهادت رسیده است………..
این اسامی ادامه دارد تا 72. نام شهید: میلاد یزدان پناه / سن شهید: 30 / تاریخ شهادت: 30 خرداد / محل شهادت: تهران / نحوه شهادت: بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به شهادت رسیده است
fisher_man
نام: حسین اخترزند..نحوه [هلاکت]: توسط نیروهای بسیج از طبقه سوم به پایین پرتاب شده و به هلاکت رسیده است
دروغ..ثابت کن که کار نیروی بسیج بوده است.
fisher_man
نام: ایمان نمازی نحوه هلاکت : براثر حمله نیروهای یگان ویژه و مامورین امنیتی لباس شخصی به هلاکت رسیده است.
باز هم دروغ..خسته نمیشی از خالی بندی؟
البته خشته که نه..همش کپی پیست ه 🙂
fisher_man
نام شهید: میلاد یزدان پناه نحوه هلاکت : بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده است
برای هیچ کدام از ادعاهایت مدرک و سند نداری..یلخی حرف زدن رو همه بلدند.
fisher_man
نام : ترانه موسوی / سایر توضیحات:پیكر وی در حالی که سوزانده شده بود در بیابان های بین کرج و قزوین پیدا شده است.
fisher_man
شما اگه تونستی یه اسم از بابا ننه ترانه موسوی و یا یه آدرس از خونه شون و یا یه نشونی از فک و فامیلش بدی 5 عدد دعوت نامه ویژه سبزالله میدم خدمتت 🙂
zimmerman
دروغ..ثابت کن که کار نیروی بسیج بوده است.
پس موافقی که از طبقه سوم پرت شده پایین؟…
پس لابد مردم عادی دست و پاش رو گرفتند و پرتش کردند؟ آهان….آهان…حتما کار کار عوامل موساد و سیا و بی بی سی فارسی است ، نه؟
fisher_man
راستی یه شهید بیچاره رو فراموش کردی :
شهیده سعیده پورآقایی
بعد از شرکت موسوی و کروبی در مراسم ختم این شهید و پس از چند روز این دختر فراری از گور بلند شده و بیلاخی نثار رهبران سبز می کند :دی
zimmerman
شما یک فیلم و یا عکس و یا شاهد نشون بده که تیراندازی از سوی نیوری های امنیتی بوده باشد.
فیشرمن ….اینو نگاه کن …فتوشاپی است ،نه؟!
fisher_man
پس لابد مردم عادی دست و پاش رو گرفتند و پرتش کردند؟ آهان….آهان…حتما کار کار عوامل موساد و سیا و بی بی سی فارسی است ، نه؟
شما بودی که مدعی هستی و نه من..
اینهمه اسم ردیف کردی و علت به هلاکت رسیدن شون رو شلیک نیروهای امنیتی نام بردی..
برای چند تا از ادعاعایت طلب مدرک کردم..نداری؟ خالی بستی ؟ ای شیطون 🙂
fidher_man جان ما دلایلامون همه با سند و درک هستش … والدین شهدا،
zimmerman
فیشرمن
این
و این
این
رو هم ببین
فیشرمن ….اینو نگاه کن …فتوشاپی است ،نه؟!
fisher_man
فیشرمن
این و این و این رو هم ببین
اینها چه ربطی به ادعاهای تو داره؟ شما اومدی مشخصا اسم چند نفر رو بردی و علت مرگ رو هم تیر اندازی نیروهای امنیتی ذکر کردی..
این که نشد سند…از کجا معلوم این اشخاصی که در عکس وجود دارند به افرادی که تو نام بردی شلیک کردند؟
از کجا معلوم از فشنگ واقعی استفاده کردند؟
اصلا از کجا معلوم شلیک کردند؟.
به عنوان مثال علت مرگ ندا آقا سلطان را تیراندازی از سوی افراد لباس شخصی ذکر کردی..خوب کو مدرکت؟ کو شاهدت؟ کو فیلم و یا عکست؟.
اومدی عکس یک مامور از بالای پایگاه نظامی رو واسه من گذاشتی؟ فکر کردی همه مثل سبزاللهی ها پخمه تشریف دارند؟ 🙂
zimmerman
فیشرمن گفتی دروغ…این رو هم ببین .
نداری؟ خالی بستی ؟ ای شیطون 🙂
یا داریم بحث می کنیم با هم ، یا خاله بازی…اگر می خواهی خاله بازی کنی بگو که بحث رو قطع کنیم
fisher_man
یا داریم بحث می کنیم با هم ، یا خاله بازی…اگر می خواهی خاله بازی کنی بگو که بحث رو قطع کنیم
شما شوخیت گرفته؟
اسم چند نفر رو ردیف کردی و علت کشته شدن شان را تیراندازی نیروهای امنیتی ذکر کردی..
میگم سندی مدرکی فیلمی عکسی از این ادعا نشون بده میری مصاحبه رادان رو می یاری؟
ظاهرا این تویی که خاله بازی می کنی…
میگی ندا آقاسلطان توسط شلیک نیروهای لباس شخصی کشته شده..خوب چرا یه شاهد معرفی نمی کنی؟ چرا یه عکس یا فیلم از لحظه شلیک و یا از قاتل اینجا نمی ذاری؟.
میگی ترانه موسوی شهید سبز است..چرا یه اسم از خانواده و آدرسش نمی ذاری؟ چرا یک نمونه از اقوام و فامیل این دختر در هیچ کجا پیدا نمیشه؟.
میگی یزدان پناه و نمازی و مریم و… توسط نیروهای امنیتی کشته شدند؟ کو سند؟ کو مدرک؟.
اگه اینطوره یکی هم پیدا میشه میگه مرگ اینها توسط هوادارن موسوی بوده است..الان شما مدرک نمی خوای؟
fisher man
مشتری زهرا بهرامی نبودی شما؟ 🙂
گزارش تخلف توهین جنسی fisher man ارسال شد.
جناب با استعداد..منظور از مشتری زهرا بهرامی نه اشاره به هیکل و اندام ایشون که به ساقی بودن و کوک و اچ فروش بودنش بر میگرده..تو چقدر زود حشری میشی؟
zimmerman
فیشرمن، عقیده ی تو چیست؟ به نظر تو تمام این اسامی خیالی هستند ، هیچ کسی از هم وطنان تو در دو سال گذشته توسط جمهوری اسلامی شکنجه و به ناحق کشته نشده است؟
fisher man
د نه دیگه..اینطوری که بحث نمی کنند..شما اسامی چند نفر را ردیف کردی و علت مرگشان را دقیقا » تیراندازی نیروهای امنیتی» ذکر کردی..
من هم از شما خواهش کردم برای این ادعاهای بزرگ تان حداقل یک و فقط یک مدرک رو کنید.
نمونه هم آوردم :
میگی ندا آقاسلطان توسط شلیک نیروهای لباس شخصی کشته شده..خوب چرا یه شاهد معرفی نمی کنی؟ چرا یه عکس یا فیلم از لحظه شلیک و یا از قاتل اینجا نمی ذاری؟
میگی ترانه موسوی شهید سبز است..چرا یه اسم از خانواده و آدرسش نمی ذاری؟ چرا یک نمونه از اقوام و فامیل این دختر در هیچ کجا پیدا نمیشه؟
میگی یزدان پناه و نمازی و مریم و… توسط نیروهای امنیتی کشته شدند؟ کو سند؟ کو مدرک؟
اگه اینطوره یکی هم پیدا میشه میگه مرگ اینها توسط هوادارن موسوی بوده است..الان شما مدرک نمی خوای؟
zimmerman
فیشرمن ، من برایت ویدئوی شلیک مستقیم به مردمت را گذاشتم ، از طرف نیروهای جمهوری اسلامی …یک سری مردم عادی هم همان روزها مشته شدند ، و قاتلین دستگیر و معرفی نشده اند. خب حالا اگر به نظر تو این دو اتفاق هیچ ربطی ندارند و ویدءویی می خواهی که گلوله از تفنگ شلیک شده را نشان دهد و آن را دنبال کند که بدن شهید اصابت کند، همچین سندی در اختیار ندارم.
خب ، نمی خواهی تو جواب سوال من را بدهی؟به نظر تو هیچ کسی از هم وطنان تو در دو سال گذشته توسط جمهوری اسلامی شکنجه و به ناحق کشته نشده است؟
fisher man
ویدئویی می خواهی که گلوله از تفنگ شلیک شده را نشان دهد و آن را دنبال کند که بدن شهید اصابت کند، همچین سندی در اختیار ندارم.
بله..معلوم است که همچین چیزی می خواهم..وقتی شما یک نفر را دقیقا با نام کوچک و نام فامیلی و محل کشته شدن و بخصوص «نحوه» کشته شدن معرفی می کنی معلوم است که از تو دلیل و سند می خواهم..
اگر می گفتی احتمالا فلان شخص در فلان جا شاید بر اثر حمله نیروهای امنیتی کشته شده شاید میشد بحث کرد.
ولی در شیوه بکار رفته توسط شما یعنی اعلام مشخصات کشته شده باید هم با منابع دقیق و رفرنس های معتبر علت مرگ را شرح دهی..
و حالا که می گویی مدرکی نداری پس ادامه بحث بی مورد است.
در صورتی به باقی سئوالاتت پاسخ می دهم که بابت انتشار اطلاعات غلط عذرخواهی کنی..حداقل اینطوری متوجه هستم مخاطب و طرف بحثم استفاده از عقل را در اولویت می بیند.
n2mgroup
کاربر fisher_man اینها که می نویسی واقعا به درستی آن اعتقاد داری ,محترم من به شخصه در روز شنبه سی خرداد سال قبل بچشم خود دیدم که از بالای مسجد لولاگر به مردم تیراندازی می شد و افراد لباس شخصی از مسجد به صورت گروهی به مردم حمله می کردند و من به عینه شاهد زخمی شدن چندین نفر از مردم در جلوی مسجد بودم من خود دیدم که در خیابان خوش بالاتر از سپه نرسیده به هاشمی نعش جوانی را که تیر خورده بود از درمانگاه بیرون می بردند من به چشم خود دیدم که در انروز در خیابان فروردین پایین تر از خیابان جمهوری با تیر جنگی به مردم شلیک می کردند من دیدم که شخصی از لباس شخصی ها چنان با چوب بر سر پیرمردی کوبید که پیرمرد با سری خونین پخش زمین شد ,fisher_man من خود به چشم خود دیدم که در روز قدس ما مردم که در خیابان ولیعصر نرسیده به طالقانی با سکوت بر زمین نشسته بود توسط لباس شخصی ها به وسیله میله ,چوب و کابل مورد هجوم قرار گرفتیم من خود در انروز در خیابان حجاب به چشم خود دیدم که دختری توسط دو نیروی ضد شورش به حد مرگ کتک خورد ,من به چشم خود دیدم که نیروهای لباس شخصی را با اتوبوس به میدان انقلاب آوردند و انها همراه با چماق به جان مردم و دانشجویان افتادند ,کاربر fisher_man می خواهی باز بنویسم من خود به چشم خود دیدم که در روز دانشجو در خیابان کریمخان نیروهای لباس شخصی با حمایت نیروی ضد شورش چنان ما مردم را می زدند که بعضی از ما را بیهوش به داخل ماشینهایشان پرت می کردند من در روز عاشورا در خیابان کارون نرسیده به هاشمی خود با چشم خود دیدم که چند نفر از لباس شخصی ها در خانه ها را با لگد می زدند و در حالی که تیر هوایی شلیک می کردند به سمت ما مردم حمله می کردند من دیدم که در خیابان گارگر نرسیده به بلوار کشاورز جو…
zimmerman
فیشرمن ..تو به طرز غریبی از جواب دادن به سوال من طفره میروی. خوشحالم که حداقل حاضر نیستی راجع به اعتقاد قلبی ات دروغ بگویی…من عذرخواهی نمی کنم،بحث را متوقف می کنم…
n2mgroup
کاربر fisher_man اینه فقط گوشه ای بود از اتفاقاتی که خود به چشم خود دیده ام و از شما فقط یک سئوال دارم شما واقعا شبیه این اتفاقات (جنایات ) را ندیده ای ؟ اگر جواب شما ندیده ام باشد که باید بگویم پس شما …………. و اگر دیده ای و اینگونه که در بالا می نویسی فکر و زندگی می کنی وای بر تو و همفکرانت …………
fisher_man
این البته ربطی به مدارک متقن برای کشته ها ندارد ولی با خوندن کامنت شما سئوالی به ذهنم رسیده :
به نظرت تاکتیک نیروی ضد شورش و استراتژی های مهار بحران های خیابانی به چه شکلی باشد مورد رضایت شماست؟
منظورم این است که اگر شما در برابر چند صد هزار نفر «زبان نفهم» که نه قانون برای شان مهم است و نه اطلاعیه وزارت کشور مبنی بر عدم ارائه مجوز برای تجمع را فالو می کنند و نه هشدار پلیس برای متفرق شدن را..باید چه کرد؟
وقتی تجمع غیر قانونی و شعار و عربده کشی (و حتی همان تظاهرات به قول شما سکوت) که باعث مختل شدن ترافیک..قطع شدن مبادلات و مراودات تجاری روزمره..به خطر افتادن جان بیماران مانده در ترافیک–مخل شدن امنیت روانی شهروندان و… می شود باید بعد از هشدار و هشدار و هشدار چه عکس العملی نشان داد؟
fisher_man
و سخن آخر خطاب به جناب zimmerman :
شیوه ای که شما در بحث انتخاب کرده ای ناقص و در واقع سفسطه است..شما از آگاهانه و شاید هم ناخودآگاه از تاکتیک سکند استپ( یا همان پله دوم) استفاده کرده و در این راه «علت» ها را نادیده می گیری و توان و تحلیل و نتیجه گیری را برمبنای «معلول» قرار می دهی..
جناب زیمر من :
مگر مقام رهبری در نماز جمعه معروف نفرمودند که چاره کار «لشگرکشی» خیابانی نیست؟
مگر ایشان اشاره نکردند در فضای غبار آلود تشخیص دوست و دشمن مشکل می شود؟
مگر دعوت به آرامش نکردند؟
مگر هشدار به سوءاستفاده دشمنان و استفاده از «خون» برای بالا بردن پرچم شان ندادند؟
فکر می کنی من از دیدن ریخته شدن خون هموطنم(ولو نادان و ساده لوح) خوشحال می شوم؟
گمان می بری از دیدن پرپر شدن همشهری و هم محلی و کلایک انسان لذت می برم؟
ندیدی مجاهد تی وی و مریم رجوی در روزهای بحران در پخش مستقیم چطور با عواملش در میان جمعیت ارتباط برقرار کرده و فرمان به «استفاده» از شرایط می داد؟
فکر می کنی منافقی که از همکاری با بعثی ها در تجاوز به نوامیس خوزستانی و کرد ما ابائی نداشت از ریختن خون چند جوان می هراسد؟
از این همه آشفتگی و چند دستگی و تفرقه چه کستنی سود می برند؟
بیا کمی تاریخ بخوانیم..نه حتی دوردست ها و حماسه های کوروش و داریوش و حمله اعراب و…
بلکه همین دوران پهلوی و مصدق و چپ ها و مجاهدین و…
خیلی چیزها مشخص می شود.
n2mgroup
کاربر fisher_man یعنی به نظر شما ما مردم چون ترافیک ایجاد کرده ایم یاقطع شدن مبادلات و مراودات تجاری روزمره..به خطر افتادن جان بیماران مانده در ترافیک–مخل شدن امنیت روانی شهروندان و هر چه باید با چوب و چماق از جانب لباس شخصی ها روبرو شویم و این قانون است و ما چون اعتراض داریم قانون شکن . تاکتیک ضد شورش با ما مردم چرا به چه دلیل , از چه زمانی تا بحال این رژیم که فکر می کنم شما نماینده فکری آن هستید بفکر منافع ما مردم و شهروندان بوده است ایا شما در این مملکت زندگی نمی کنید …..خوب نوشتی چند صد هزار نفر «زبان نفهم» از همین جمله کاملا حیطه فکری و عقدیتی شما روشن و مشخص است و دلیل مخالفت من با امثال شما . و البته از طیف شما این گونه طرز تفکر اصلا دور از انتظار نیست و فقط من در تعجبم که چرا با این درجه از عناد با ما مردم روبرو می شوید که به چه هدفی برسید
fisher_man
عزیز جان این نکاتی که ذکر کردم کوچکترین و بدیهی ترین اتفاقاتی ست که در تجمعات غیر قانونی خواهد افتاد و زنجیره اینها دست به دست هم باعث هرج و مرج و کلا مختل شدن زندگی شهری و امنیت و جان شهروندان می شود..
یعنی از نظر شما بسته شدن مراکز تجاری و خسارت های میلیاردی به دنبالش که باعث بیکاری کارگران و فروشندگان و کاسبان می شود مهم نیست؟
از نظر شما آن زن حامله ای که در راه بیمارستان برای وضع حمل بوده و حالا به خاطر بستهشدن خیابان توسط همفکرانت جان خودش و نوزادش که کورسوی امید زندگی خانواده ای است مهم نیست؟
سوءاستفاده دزدها و جانی ها و خلافکاران از این فضا و تجاوز به حریم انسنی شهروندان مهم نیست؟
بابا دست مریزاد
عبارت زبان نفهم اشاره به «نفهمیدن» زبان قانون و یا بی اعتنایی به فرهنگ شهرنشینی توسط افرادی بود که به هیچ اصولی پایبند نبودند.
ما مردم
فکر کنم اگر در شیوه بکار بردن کلمه مردم دقت بیشتری داشته باشی بهتر باشد..
مردم یعنی تقریبا هشتاد میلیون ایرانی..
به نظرم عبارت » ما هوادارن جنبش سبز» بیشتر نشاندهنده منظور شما باشد..
آنچه مسلم است تعداد شما به قدری نیست که نماینده «مردم» باشید.
n2mgroup
کاربر fisher_man الان شما به نظر خودت داری درست بحث می کنی یا خودت را زده ای به کوچه علی چپ ,محترم من می گویم جواب شماو رژیمتان به اعتراض ما مردم زدن و کشتن و بستن نشریات , گرفتن و زندانی کردن روزنامه نگار ,وکیل ,اعدام به جرم مخالفت با نظام زندانی کردن کارگردن , دانشجو ,نویسنده و ………… شما باز متوجه نمی شی ,دیگر واضح تر از این چطور بنویسم باز می پرسم که چرا با این درجه از عناد با ما مردم روبرو می شوید که به چه هدفی برسید .
fisher man
کوچه ای در کار نیست..اتفاقا بنده دقیقا سر کوچه استاده ام و واضح دارم به شما توضیح میدم که اون » اعتراض»ی که شما ازش نام می بری شیوه صحیح برای مطرح کردن یک پرسش(تقلب؟) نبود..
همین به اصطلاح اعتراض شما باعث آنارشی گری و هرج و مرج و به خطر افتادن جان و مال و امنیت شهروندان شده بود..
حالا شما تا ابد بخوای در این تسلسل دور باطل بزنی که شیوه شما یک اعتراض ساده بود باز هم در اصل ماجرا یعنی قانون شکنی امثال شما خدشه ای وارد نمی کند.
n2mgroup
کاربر fisher_man خوابی ,بیدار شو وضع ما مردم رو در این 33 ساله ببین هر روز به یک بلایی گرفتاریم هر روز بحران, هروز گرفتار جنگ با دشمن و شعار مرگ بر این و آن ایا شما و رژیمتان بجز انارشی و هرج و مرج در این مملکت کاری هم کرده اید ……..,کاربر fisher_man باز هم بر می گردم به سئوال خودم که چرا با این درجه از عناد با ما مردم روبرو می شوید که به چه هدفی برسید .
fisher man
خوب دوست عزیز من چه پاسخی می توانم برای شما داشته باشم وقتی :
1- شیوه اعتراضی خود را که منجر به خسارت های بسیار عظیم به جان و مال و امنیت شهروندان تهرانی شد را بر حق می دانی.
2-همچنان به استفاده از عبارت «ما مردم» و در واقع قرار گرفتن در موقعیت سخنگویی هشتاد میلیون ایرانی اصرار داری.
n2mgroup
کاربر fisher_man اولا من دوست تو و همفکرانت نیستم
1- شیوه اعتراضی خود را که منجر به خسارت های بسیار عظیم به جان و مال و امنیت شهروندان تهرانی شد را بر حق می دانی.
با اینکه این عبارت کاملا بدور از واقعیت می باشد اما اگر هم حقیقت داشته باشد در مقابل خساراتی و فجایعی که شما و همفکرانت در این 33 ساله به بار آورده اید و همچنان هم به بار می آورید زره ای هم محسوب نمی شود .
2-همچنان به استفاده از عبارت «ما مردم» و در واقع قرار گرفتن در موقعیت سخنگویی هشتاد میلیون ایرانی اصرار داری
این نوشته شما هم حتی لایق جواب هم نیست
fisher_man
حالا جوگیر نشو..تعارف ایرانی بود 😉
این نوشته شما هم حتی لایق جواب هم نیست
متشکرم..پس به سخنگویی از جانب 80 میلیون ایرانی ادمه داده و «خوشحال» باش.
zimmerman
قیشرمن به نظر تو ،اگر جمهوری اسلامی اجازه دهد که یک رفراندوم عادلانه برگذار شود،چند درصد از این هشتاد ملیون نفر به سیستم ولایت فقیه رای خواهند داد؟
fisher_man
مطمئن نیستم
اما با اطمینان(البته با توجه به مشاهدات و تجربیات) می گویم تعداد زیادی به یک سیستم مبتنی بر پایه های مذهبی رای خواهند داد.
اولا من دوست تو و همفکرانت نیستم .
zimmerman
اگر جمهوری اسلامی اجازه ی یک راه پیمایی سکوت را بدهد ، یا حق با ماست …و یا چند هزار نفری خواهیم بود و عقیده ی شما اثبات میشود و ما فریب خوردگان به حماقت خود پی خواهیم برد و جمهوری اسلامی با قدرت تمامتر در صحنه داخلی و خارجی ادامه به کار خواهد داد و همه این آشفتگی که گفتی به پایان میرسد…به نظرت چرا از صدور مجوز برای یک راهپیمایی سکوت طفره میرود؟
تعداد زیاد یعنی چقدر حدودا؟ من راجع به سیستم کنونی ، ولایت فقیه حرف میزنم.بر اساس مشاهدات و تجربیات تو ، چند درصد به «ولایت مطلقه فقیه رای» خواهند داد؟
fisher_man
شما چه احتیاجی به مجوز دارید؟
مگر سیستم حاکم فعلی را قانونی می دانید که از ابزار قانونی این نظام قصد استفاده دارید؟
یک بار عرض کردم که مطمئن نیستم..تئوری ولایت فقیه ریشه در تعاریف مذهبی دارد و تم مذهب در باور های عام نقش پررنگی دارد..سئوال شما احنیاج به ابزار آمار و ریاضی دارد که بنده در اختیار ندارم.
zimmerman
پس تکلیف چیست؟!اگر بدون مجوز راهپیمایی کنیم ، جوابمان باتوم و گلوله است ، اگر هم تقاضای مجوز کنیم می گویی مگر شما به مجوز احتیاج دارید؟
تو همواره می گویی خودمان را مردم معرفی نکنیم ، من میپرسم به نظر تو ما مخالفان که مردم به حساب نمی آییم ، چند درصد این جامعه را تشکیل می دهیم؟ این یک حدس است ، نه یک آمار دقیق ، حدودا؟
n2mgroup
من میپرسم به نظر تو ما مخالفان که مردم به حساب نمی آییم ، چند درصد این جامعه را تشکیل می دهیم؟ این یک حدس است ، نه یک آمار دقیق ، حدودا؟
حدودا همه 74.9 میلیون نفر

fisher_man
متاسفانه در سئوال شما مغلطه وجود دارد..اگر من از علت درخواست مجوز براي شما پرسيدم در واقع نه از يك شهروند عادي و در موقعيتي نرمال بلكه از شمايي پرسيدم كه قوانين را همان ابتدا زير سئوال برده بوديد..به عبارتي اين جمله شما » اگر هم تقاضای مجوز کنیم می گویی مگر شما به مجوز احتیاج دارید؟» پيچيده در سفسطه است..
مگر شما از همان ابتدا به هشدار پليس و قانون كسب مجوز براي تجمع پايبند بوديد؟ همان ابتدا ريختيد و برديد و اتش زديد و بحران ايجاد كرديدو حالا كه سركوب شده و دست تان از خيابان كوتاه است صحبت از ابزار قانوني مي كنيد؟
بگذريم و برسيم به سئوال اصلي شما :
«پس تکلیف چیست؟»
جواب اين پرسش را مي توان در مطالعه و مرور شكل گيري جوامع و چرايي ايجاد فرهنگ شهرنشيني پيدا كرد..پل اصلي و مهم دوران گذار از قبيله گرايي به شهرنشيني دقيقا در يافتن «چاره» براي يك زندگي مسالمت اميز بود..براي حل معضل هرج و مرج در زندگي مردم يك منطقه, دستورالعمل هايي به نام «قانون» تدوين و به اجرا گذاشته شد..شرط اساسي و مهمش هم پيروي از دستورات قانون بود كه با توسل به آن بشود امنيت و شرايط توليد رفاه را كسب كرد.
حالا اگر بخواهيم اين تعاريف را ربط بدهيم به اتفاقات انتخابات ايران نكاتي مطرح مي شود..مسلما من و شمايي كه در انتخابات شركت كرديم اين پيش فرض بديهي و ساده را يعني اعتماد به سيستم راي گيري و متوليانش قبول كرده و آنرا حداقل تا حدي عادلانه مي دانيم..همانطور كه در دوره هاي قبل و مثلا راي آوردن خاتمي اين مسائل رعايت شد..قطعا فقط يك نادان با علم به دزديده شدن رايش در سيستم راي دهي يك حكومت شركت مي كند..خوب وقتي ما به اين نظام حاكم اعتماد كرده و راي داديم بديهي ست بايد در انتظار نتايجش هم بمانيم..ولي آيا مانديد؟ ايا جناب موسوي در شب قبل از پايان راي گيري بازي را برهم نزد؟ ايا ايشان با دور زدن باقي كانديداها و البته قانون خود را برنده اعلام نكرد؟ ايا با اينكار هوادارنش را تحريك نكرد؟ ايا فرداي اعلام نتايج به هشدارهاي قانوني مبني بر حق اعتراض به نتايج پايبند بود؟
مگر اين همان سيستمي نبود كه همه قول داده بوديم با پذيرش قوانينش در بازي انتخابات شركت كنيم؟ مگر همين سيستم فرصت اعتراض از مجاري هاي قانوني را پيش بيني نكرده بود؟ پس چه شد؟ چرا كسي از شما به قانون عمل نكرد؟
n2mgroup
اما من به کاربر fisher_man با اطمینان وعده می دهم روزی را که ما مردم از این سکوت دست برمی داریم و حقایق را در گوشهای ناشنوایتان با فریاد خواهیم گفت و خواهیم پرسید به کدامین دلیل انسانیت را فدای لجاجت و عناد خود کرده اید و به کدامین مصلحت در برابر آزادی و ما مردم با تمام توانتان ایستادید تا آینده ما مردم را به خس بفروشید ………و بترسید از آنروز که ما مردم در جایگاه قضاوت باشیم شما در جایگاه متهمین و نتوانید از کردار و گفتار خود دفاع کنید ,دیرنیست آنروز و خواهد آمد و امیدوارم که من آنروز را با چشم سر ببینم و دیر نیست آنروز .
زنده باد ایران, زنده باد آزادی و زنده باد انسانیت
fisher_man
از آنروز که ما مردم در جایگاه قضاوت باشیم شما در جایگاه متهمین
البته این را هم اضافه کنم این جملات شما معنای دقیقی ندارد و صرفا لفاضی هنری و شاعرانه محسوب می شود..
عبارت «مردم در جایگاه قضاوت» بیشتر برای فریب عوام و پیچاندن منظور اصلی در لعاب شعار است
n2mgroup
چه جالب این عبارت همان عبارتی ایست که ولی فقیه مطلق شما و ریس جمهور غرق در همان ولایت شما همیشه در صحبتهایشان استفاده می کنند .

Advertisements
Posted in: اجتماعي