درون زندان های رژیم چه می گذرد؟

Posted on 24 آوریل 2011

1


حکومتی که دم از حقوق بشر می زند مملکتی که دم از حکومت امام زمان می زند در زندان های خود دست به نسل کشی می زند. در اینجا به پاره ای از مشکلات زندان می پر دازم.

۱-ازدحام بیش از حد زندانی ها:  بند های که ظرفیت ۱۵۰-۲۰۰ نفر را دارند تعداد ۷۰۰-۸۰۰ نفر را در انجا نگهداری می کنند با کمترین امکانات که باعث افزایش بیماریها شده باعث مرگ خیلی از افراد در بند می شود.

۲- نبود پرسنل و امکانات درمانی به اندازه کافی البته زندانی های سیاسی از همین امکانات کم هم محروم می باشند.

۳-حکومتی که دم از مبارزه با مواد مخدر می زند در زندانها خود مواد مخدر به وفور یافت می شود. به عنوان مثال مصرف مواد مخدر در قزل حصار که ۲۲۰۰۰ زندانی دارد روزانه ۲۰ کیلو می باشد. هدف از توزیع مواد در زندان کنترل زندانی است این گفته خود مسولین زندانها است. توزیع سرنگ جهت تزریق در زندان به بهانه جلوگیری از تزریق مشترک. فرضا فردی که در بدو ورود به زندان مواد مصرف نمی کرده یا به صورت استنشاقی مصرف می کرده در پایان محکومیت تزریقی ازاد می شود.

۴-حکومتی که دم از اسلام می زند در بند ۸ قزل حصار بین زندانیان کاندوم توزیع می کند یعنی تشویق به لواط.

۵-نبود اب اشامیدنی سالم و اب گرم در زندانها در رجای شهر و قزل حصار:  روزانه ۲ ساعت اب گرم وجود دارد. در نتیجه با این از دحام زندانی که حتی در دستشویی ها هم شب می خوابند در نتیجه وجود بیماری های پوستی زیاد چون گال و..محروم کردن زندانیان از تماس با خانواده ها(سیاسی ها در اوین و رجایی شهر).

۵-منع ارجاع زندانی ها جهت درمان به بیرون مرکز در مانی خارج زندان در نتیجه افزایش مرگ ومیر در زندان ها. یورش مامورین در بندها هفته ای یکبار و ضرب وشتم زندانی ها به بهانه های مختلف خصوصا سیاسی ها.

۶-و ضمنا از زمان شورش در قزل حصار بند واحد ۲ تقریبا حالت پلمب شده می باشد و بیماران به بهداری بند ارجاع داده نمی شود. روزانه ۲-۳ فوتی هست که جنازه ها بعد یک ساعت از فوت گذشته به بهداری ارجاع داده می شوند. وجود بیماری های آمیبی، شیوع بیماری های عفونی به دلیل اب اشامیدنی الوده. اعدام هفته ای ۷-۸ زندانی در واحد ۲ قزل حصار که بعد از شورش و اعتراض به اعدام فعلا موقتا از ترس اعتراض مجدد متوقف شده است.

از زمان استان شدن کرج به عنوان استان البرز، زندان های کرج از تهران جدا شده  است. فقط زندان رجایی شهر و قزل حصار جزء تهران می باشد و بند زنان رجایی شهر تعطیل شد. زندانیان محکوم تهران (زنان) که اکثریت سیاسیون می باشند به زندان قرچک ورامین انتقال داده می شوند. این زندانی است که معتادین کیف قاپ ها و … را نگهداری می کنند. و محکومین زن کرج به زندان فردیس کرج منتقل شدند. چند روزی است دارند زندانیان را جابجا می کنند. مدیر زندان رجایی شهر آقایی به نام حاج کاظم مدیر اداره کل استان البرز شد و اقای مردانی که یک سپاهی می باشد مدیر زندان رجایی شده و همچنین مدیر بهداری رجایی شهر عوض(دکتر رجبی ) و دکتر چرخگر، تحصیل کرده دانشگاه امام حسین جایگزین شد.

خلاصه خیلی از پرسنل را تعویض کردند و نیروهای مورد اعتماد خود را که اکثریت سپاهی می باشند در رجایی شهر جذب کردند و فضا امنیتی تر ی در رجایی شهر ایجاد می شود. تعداد زیادی از سیاسی ها  اعتصاب غذا کرده و حال تعدای از عزیزان وخیم می باشد، خصوصا اقای اوسانلو. خواهشمند است در روز کارگر برای حمایت از این رییس سندیکای اتوبوس رانی تهران از مردم دعوت به تجمع کنید شما و گروهای سیاسی دیگر.

ضمنا از زمان شورش در قزل حصار اعدام در این زندان متوقف شده زندانی که به فاصله هر ده روز هفت نفر اعدام می شدند. از ۳-۴ روز قبل از ترس شورشی دیگر، تمامی کپسول های گاز را که جهت پخت وپز استفاده می شد جمع آوری کردند حتی در اتاق پرسنلی. چون در روز شورش با این کپسول ها دیوار را منفجر کرده بودند. از ان زمان درگیری در زندان که حدودا یک ماه بیشتر می گذرد بند ها را به روی زندانیان باز نمی کنند و همین باعث شده افرادی که دچار بیماری های مزمن بوده و اجازه ورود به بهداری بند را ندارند در بند فوت شوند و هر دو سه شب یک فوتی که چندین ساعت از مرگش گذشته جنازه به بهداری بند انتقال داده می شود. امیدوارم تمام مطالب مهم را ارسال کرده باشم، لطفا اطلاع رسانی کنید.به امید آزادی ایران و نابودی جمهوری اسلامی .درود بر جمهوری ایرانی

Advertisements
Posted in: اجتماعي