کشف «شنود» امنیتی در وزارت اطلاعات و بیت رهبری!

Posted on 24 آوریل 2011

2


گزارشی پیرامون اختلافات امنیتی در داخل حکومت، قراردادهای نفتی و نقش سپاه در آنها و همچنین جدائی روز افزون روحانیت سنتی ایران از حکومت، در داخل کشور دست به دست می شود. این گزارش را به ترتیبی که در بالا اشاره شد، به سه بخش تقسیم کرده و طی سه روز منتشر می کنیم:

«احمدی نژاد، با اطلاع از گزارش محرمانه ای که وزارت اطلاعات درباره فعالیت های مخفی رحیم مشائی در خارج از کشور تهیه کرده و با تاکید بر اطلاع احمدی نژاد از مجموعه فعالیت های مخفی رحیم مشائی، آن را دراختیار علی خامنه ای گذاشته بود، یک لیست 45 نفره از مدیران وزارت اطلاعات تهیه کرده و در اختیار مصلحی گذاشته بود تا آنها را بازنشسته پیش از موعد کند.

احمدی نژاد دلیل این ابلاغ را گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره این افراد و این که آنها نسبت به دولت وفادار نیستند ذکر کرده بود. او همچنین به مصلحی اطلاع داده بود که بزودی لیست افرادی که باید جایگزین این 45 نفر شود را از طریق دفتر خود ابلاغ خواهد کرد.

مصلحی برای خامنه ای گزارشی تهیه می کند و در آن قید می کند که این تصمیم احمدی نژاد آسیب جدی بر بدنه وزارت اطلاعات وارد می کند. او در همین گزارش تاکید می کند که احمدی نژاد قصد دارد محرمانه ترین اسناد و مدارک اطلاعاتی را از وزارت اطلاعات خارج کند.

در بخش دیگری از این گزارش، مصلحی مدعی می شود که اخیرا در وزارت اطلاعات شماری شنود مخفی در حساس ترین مراکز این وزارتخانه کشف شده است. برحسب تحقیقات انجام شده، این شنودها را کارمندان جدید وزارت اطلاعات که از حفاظت اطلاعات سپاه به این وزارت خانه منتقل شده اند کار گذاشته بودند.

مصلحی همچنین مدعی می شود که احمدی نژاد نه تنها در جریان این شنودگزاری بوده، بلکه وزارت اطلاعات اخیرا مطلع شده که با موافقت احمدی نژاد در دفتر رهبری نیز شنود کار گذاشته شده است.

یکی از معاونان وزارت اطلاعات که مستقیما با رحیم مشائی در ارتباط بوده، خبر مربوطه به این گزارش را باطلاع وی رسانده و احمدی نژاد نیز با واسطه رحیم مشائی درجریان گزارش مصلحی به خامنه ای قرار می گیرد.

ماجرای پافشاری مصلحی برای برکناری همین معاون و مخالفت سرسختانه احمدی نژاد با این برکناری موجب لو رفتن کل این ماجرا شد.

در گزارش محرمانه مصلحی به خامنه ای به موارد زیر، در چارچوب ارتباط های محرمانه مشائی و احمدی نژاد با خارج از کشور اشاره شده است:

1- در بهمن ماه گذشته به کارگردانی مشائی، یک تیم از طرف احمدی نژاد تحت عنوان «شورای تجاری» به دوبی سفر کرد. آنها ضمن نزدیک شدن به شورای بازرگانی ایرانیان دبی و اعلام این نکته که قصد گشایش دفتر ویژه فعالیت های اقتصادی را دارند با 2 مقام سیاسی و نظامی آمریکایی در امارات نیز ملاقات کردند.

2- دولت قراردادهای نفتی و صنعتی با چین و مالزی  بسته است که از مفاد آنها هیچگونه اطلاعی در دست نیست. در این قراردادها که جنبه های سیاسی- ارتباطی داشته، وزارت صنایع کوچکترین نقش و اطلاعی نداشته است. شتاب احمدی نژاد برای ادغام و انحلال وزارت صنایع، عمدتا برای توجیه این قراردادها بود.»

برگرفته از پیک نت

Advertisements
Posted in: اجتماعي