شتر تقلب بر در خانه اصولگرایان هم می نشیند

Posted on 10 مه 2011

0


کلمه- گروه سیاسی:اگرچه با حضور وزیر اطلاعات در جلسه دولت به طور ظاهری آتش اختلاف ها فروکش کرد اما این آتش در زیر خاکستری پنهان شد که هر لحظه امکان شعله ور شدن آن وجود دارد و قطعا تا انتخابات مجلس جنگ قدرت و رقص شمشیر بر روی خون شهیدانی که جان را نثار کردند تا صاحبان قدرت خادمان مردم باشند خود را بیش از پیش نشان خواهد داد.

بسیاری از تحلیلگران برکناری وزیر اطلاعات توسط محمود احمدی نژاد را بی ارتباط با جنگ قدرت در انتخابات پیش رو نمی دانند چنانچه نشانه هایی از تایید این سخن در جناح به اصطلاح اصولگرا هم دیده می شود به طوری که حجت‌الاسلام حسین اسلامی نماینده مردم ساوه و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس به تلاش جریانی اشاره کرد که وی این جریان را با واژه «انحرافی» توصیف می کند که برنامه ای برای سیطره بر وزارت اطلاعات داشتند. وی گفت: این جریان مشکوک برای دست یابی به کرسی‌های مجلس قصد ایجاد تغییر و تحولات وسیع در وزارت اطلاعات به عنوان چشم بینای نظام را داشت اما با اقتدار رهبر معظم انقلاب مواجه شد.

وی سپس این تهدید را مطرح کرد که همه باید بدانند فرزندان رهبری در مجلس، دستان جریان انحرافی را از وزارت اطلاعات قطع خواهد کرد و مجلس اصولگرا به احدی در این خصوص باج نخواهد داد. البته وی به این نکته اشاره نکرد که این چه جریان انحرافی است که در سالهای گذشته  همه ارکان اجرایی کشور را در چنبره خود داشته است.

این نماینده مجلس تهدید خود را متوجه رئیس دولت هم کرد و گفت: ما به رئیس‌جمهور درباره گسترش نفوذ این افراد مشکوک تذکر داده بودیم، اما جدی گرفته نشد لذا احمدی‌نژاد که ما علاقمندش هم هستیم باید بداند که تحمل نمایندگان حدی دارد.

اما این سخنان در حالی مطرح می شود که روزهای  گذشته جریان به اصطلاح اصولگرایان سنتی که جای پای محکمی در مسئولیت های حکومتی دارند و از قدرت اقتصادی بالایی بهره می برند از نگرانی ای پرده برداشت که می تواند تا حدودی پرده ها را کنار بزند.

اسدالله بادامچیان که با ایسنا گفت و گو می کرد به نوعی خواستار ایجاد کمیته ای(کارگروه) برای صیانت از آرا در مقابل دخالت های دولتی شد.

او به طور واضح از کمیته صیانت از آرا نام نمی برد اما نگرانی او برای مقابله با دخالت‌های «غیر مجاز» تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آتی مجلس است و بر ای رفع این نگرانی ایجاد دو کار گروه مجزا را پیگیری کرده اند.

بادامچیان تاکید دارد که ممکن است برخی اطرافیان دولت همچون استانداران، فرمانداران و بخشداران دخالت غیرمجاز در انتخابات انجام دهند.

به گفته این نماینده مجلس این دو کارگروه سه و ۹ نفره قرار است در انتخابات آینده مجلس «کمک کار دولت» باشند.

بادامچیان گرچه سازوکاری مشخص نمی کند اما می گوید: فعالیت این دو کارگروه به معنای دخالت آن‌ها در انتخابات نیست، بلکه آن‌ها تلاش می‌کنند روابط صحیحی بین دولت، به عنوان مجری انتخابات، حاکم باشد.

این نماینده مجلس به نوعی تذکری هم به دولت می دهد و می گوید: دولت و به خصوص نزدیکان رییس‌ جمهور باید از هرگونه فعالیتی که شائبه تاثیرگذاری در انتخابات مجلس نهم را داشته باشد، پرهیز نمایند.

اصولگرایان در ماه‌های اخیر اقدام به تشکیل دو کارگروه انتخاباتی کرده‌اند که گروه نخست به کارگروه سه نفره مشهور است.

اعضای این کارگروه را غلامعلی حداد عادل، علی‌اکبر ولایتی و حبیب‌الله عسگراولادی تشکیل داده‌اند که به گفته بادامچیان «وظیفه آن‌ها وحدت و پرهیز دولت از دخالت در انتخابات مجلس است.»

کارگروه دوم نیز متشکل از ۱۳ نفر از سرشناس ترین فعالان محافظه‌کار است که نام این افراد در اختیار احمدی‌نژاد قرار گرفته تا وی از میان آنها ۹ نفر را برای نظارت بر انتخابات آینده مجلس برگزیند. دو سال پیش و در همین روزها بود که  تحول خواهان کمیته ای را  برای نظارت بر انتخابات و در چارچوب قانون  تعیین کرده بودند. در آنزمان  این اقدام با اعتراض شدید همین جریان مواجه شده بود. آنها تاکید می کردند که  ساز و کار و ساختار انتخابات در ایران اجازه  هیچ گونه تقلبی را  نمی دهد.

این ماجرا زمانی داغ تر می شود که محمدرضا باهنر نیز وارد گود اظهار نظر و نگرانی می شود.

وی یک روز پس از اینکه اعلام شد اصولگرایان کمیته‌ای با هدف «پرهیز دولت از دخالت در انتخابات مجلس» تشکیل داده‌اند٬ اعلام کرد تیم احمدی‌نژاد می‌خواهد قدرت تنها در انحصار آنها باشد.

وی در گفتگو با سایت «خانه ملت» از تیم احمدی‌نژاد با عنوان جریان انحرافی یاد کرده و گفته است: این‌ها فقط می‌خواهند خودشان در قدرت باشند.

به گفته وی تیم احمدی‌نژاد ،می‌خواهند خودشان یک مجموعه چند نفری باشند بعد هم ایدئولوژی، مواضع سیاسی و… را تعریف کنند. ضمن آنکه ما با بسیاری از این‌ها موضع و مشکل داریم.

به گفته این نماینده محافظه‌کار مجلس٬ «جریان انحرافی» تلاش می‌کند «پشتوانه‌های» رهبری را «کمرنگ» کند. وی البته درباره این پشتوانه ها توضیح بیشتری ارائه نمی کند.

وی همچنین این گلایه را مطرح می کند که محافظه‌کاران معتقدند احمدی‌نژاد به عنوان رئیس دولت دهم «در امر انتخابات نباید دخالت بکند و بگوید: «من مجلس تعیین می‌کنم.»

این افراد پرسابقه در اصولگرایی در حالی نگرانی خود از امکان تقلب و دخالت دولتیان در انتخابات پیش رو را مطرح می کنند که دو سال پیش و در بحبوحه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دهم این نگرانی ها توسط خیرخواهان  بارها مطرح شده بود که در نهایت با نادیده گرفتن این نگرانی ها و تذکرات به کودتای انتخاباتی منجر شد.

Advertisements
Posted in: اجتماعي