ایندیپندنت رئیس‌جمهور آینده ایران را معرفی کرد

Posted on 3 ژوئیه 2011

0


روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در بررسی اختلافات اخیر ناشی از عملکرد گروه انحرافی در کشورمان دست به پیش‌بینی رئیس جمهور آینده ایران زد و در واقع نشان داد چه کسانی به عنوان رئیس جمهور آینده ایران می توانند مطامع غرب را تامین کنند، چرا که این رسانه‌ها طبق روش عمومی خود مواضعشان را در لفافه اخبار بیان می‌کنند. به گزارش جهان، ایندیپندنت با پیروی از این روش ۵ نفر را به عنوان روسای احتمالی جمهوری آینده ایران ذکر کرده است که اسامی و توضیحات ارائه شده توسط ایندیندنت در خصوص هر کدام را می‌خوانید:
علی اکبر صالحی: باور بر این است وزیر امور خارجه ایران و فرستاده پیشین ایران به دیده بان هسته‌ای سازمان ملل، از جمله خواص است که می‌تواند جای رییس جمهور احمدی نژاد را بگیرد.
محمد شریف ملک زاده: پیش از این یکی از نزدیک‌ترین متحدان احمدی نژاد بود. معاون پیشین وزیر امور خارجه ایران که تنها چند روز پس از برگزیده شدن به این عنوان قبل از این که در جریان‌های هفته پیش دچار اتهام فساد شود وادار شد که از کار خود کناره گیری کند.
اسفندیار رحیم مشایی: رییس دفتر احمدی نژاد که نه تنها یکی از نزدیک‌ترین مشاوران سیاسی رییس جمهور است، که دخترش نیز با پسر رییس جمهور ازدواج کرده است. اطلاعاتی که در ماه آوریل به جامعه آمریکا درز کرده به این گمان دامن می زند که احمدی نژاد از رییس جمهور شدن مشایی طرفداری می‌کند.
علی اصغر پرهیزکار: مدیر منطقه آزاد بازرگانی اروند در جنوب ایران که هفته پیش به اتهام فساد دستگیر شد.
علیرضا مقیمی: مدیر منطقه آزاد بازرگانی ارس که به وی نیز هفته گذشته به اتهام فساد توقیف شد.
این مطلب ایندیپندنت توسط کسی نوشته شده که همواره نظراتش مورد توجه و اعتنا بوده است. این شخص کسی نیست جز «رابرت فیسک»، تحلیلگر مشهور بین المللی که سخنرانی‌های جنجالی‌اش معرف‌اند.
حالا سوال اینجاست، نام بردن از این ۵ نفر چه معنایی دارد؟ البته شخص اول در این فهرست وزیر امور خارجه کشورمان است اما چهار نفر دیگر همگی از یک جریان خاص هستند که کاملا شناخته شده است. ۳ نفر از این ۴ نفر اتهام فساد مالی دارند و یک نفر نیز به عنوان سرکرده گروه انحرافی معروف است.

Advertisements
Posted in: اجتماعي