امام زمان، شیطنت های رهبر، کرشمه های رییس جمهوری

Posted on 4 اوت 2011

0


در دیکتاتوری هراسناک جمهوری اسلامی انتخاب و کنترل همه چیز از مد لباس پاسداران تا یافتن یک نامزد مطلوب برای دور بعدی ریاست جمهوری در انحصار ولی فقیه است و اوست که تصمیم می‌گیرد برای منحرف ساختن افکار عمومی از فشارهای فزاینده اجتماعی و سیاسی و اقتصادی چه ترفندهایی را باید به کار برد و چه سوژه‌هایی می‌بایست برای سرگرم کردن مردم سر زبانها انداخت. و اکنون که موضوعاتی مانند برنامه‌های هسته‌ای و هولوکاست رنگ باخته، سخنرانی‌های تکراری حجت‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات و امنیت درباره دستگیری ریگی و نفوذ در سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای بزرگ غربی  نخ‌نما شده، ادعاهای فرماندهان سپاه در مورد اختراع موشکها و جنگ افزارهای عجیب و غریب شبیه آنچه که در فیلم‌های هالیوودی و Action Packed، می‌بینیم دیگر خریدار ندارد، موضوع داغ روز امام زمان، محل زندگی او، هویت همسر و تعداد فرزندان و نوع پوشش، دارو و درمان وی به هنگام بیماری و معاشرت‌ها و قرار و مدارهای آن حضرت و رقابت میان سران رژیم ایران برای نزدیک شدن به اوست.

برای صدها سال مسلمانان با دین خود و حواشی و روایات و وصله پینه‌های آن خوش و سرگرم بودند و حضرت مهدی عج نیز در همه این هزار سال و تا پیش از آنکه برای ایشان قائم مقام و نایب و معاون بتراشند، سرگرم امور شخصی و انجام رسالت و وظایف دینی خود بود.

حتی تا روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد نیز کسی مزاحمت چندانی برای امام غایب بوجود نمی‌آورد. رئیس جمهوری کنونی در سالهایی که هنوز مغضوب نبود برای کسب محبوبیت در میان طبقات مختلف جامعه و نوآوری در سخنرانی‌هایش در خارج از کشور، از امام زمان کمک می‌گرفت و ‌مدعی می‌شد امام دوازدهم همیشه و در همه جا از جمله در سازمان ملل متحد، سازمان خوار و بار جهانی، کنفرانس‌ها و گردهمایی‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مراقب او و دولت جمهوری اسلامی است. ادعاهای احمدی‌نژاد در مورد گسترش روابطش با امام زمان و گرفتن اجازه ویژه برای انجام پاره‌ای امور که قوه قضائیه یا مجلس با آن‌ مخالفت می‌کردند از آن حضرت، کم کم صدای آخوندهای حکومتی را که خود یکپا مدعی تشرف و دیدارهای گاهگاهی با امام غایب هستند (همانطور که آیت‌الله بهجت بود) درآورد و آنها از اینکه رئیس جمهوری فرصت‌طلب و زیرک دکانی جلوی دکان آنها باز کرده سخت برآشفتند و رهبر جمهوری اسلامی را تشویق کردند از احمدی‌نژاد بخواهد بیشتر از این به امام عصر نزدیک نشود. آنها که مجموعه‌ای از دلخوری‌هایشان از احمدی‌نژاد ازجمله عدم ارادتمندی رئیس جمهور به آنان یا به قول حجت‌الاسلام غروی قبول نداشتن حوزوی‌ها به عنوان پایه‌های حکومت به یک «آبسه» کهنه تبدیل شده است، ترجیحاً برای حذف و یا حداقل چیدن پر و بال رئیس جمهوری به رهبر فشار می‌آوردند و این زمانی بود که خامنه‌ای سال گذشته چند بار پشت سر هم برای دیدار حوزوی‌ها به قم رفت و در یکی از این ملاقات‌ها در واکنش به گله‌ها و انتقادات سنگین آنها از احمدی‌نژاد گفت. انصافاً آقای رئیس جمهوری در معرفی امام زمان در محافل بین‌المللی نقش مؤثری به عهده داشته است. آخوندهای دولتی که از سعایت‌های خود از احمدی‌نژاد نزد رهبر، به جایی نرسیدند کم‌کم مسأله لزوم نظارت رهبری را برای تماس مقامات رژیم با امام زمان مطرح کردند و کسانی مانند جنتی، یزدی، مصباح یزدی، امامی کاشانی مدعی شدند که در روایات آمده که ولی فقیه به‌طور اتوماتیک در زمان غیبت امام دوازدهم، نایب و جانشین اوست و  چون موعد ظهور معلوم نیست پس آقای خامنه‌ای فعلاً در جایگاه امام زمان می‌تواند عمل کند و از آن پس آیت‌الله‌ها همچنان به تکرار این ترجیع‌بند ادامه می‌دهند. تا آنکه رهبر جمهوری اسلامی که معمولاً قال‌هایی را که به دلایلی خود چاق می‌کند خود نیز جمع و جور می‌کند، رسماً اعلام کرد اظهار نظر درباره امام زمان و مسایل مربوط به ایشان در تخصص استادان و پژوهشگران این رشته است و آنها هستند که می‌توانند اطلاعات درست و صحیح در اختیار عموم قرار دهند و چند روز بعد امامی کاشانی امام جمعه تهران که تحت عنوان «حرف آخر را رهبر می‌زند» صحبت می‌کرد، گفت هنگامی که امام عصر در حالی که آب وضو از صورتشان جاری است، در خانه کعبه ظهور می‌کند و سرگرم نماز می‌شود حضرت عیسی بن مریم از آسمان نزول می‌کند.

وقتي حضرت مهدي مي‌خواهند تكبير بگويند حضرت عيسي وارد شده و پشت سر ايشان مي‌ايستد كه امام زمان عقب عقب برمي‌گردند و دست مباركشان را بين دو كتف حضرت عيسي گذاشته و مي‌فرمايند جلو بايستيد تا ما به شما اقتدا كنيم، حضرت عيسي مي‌فرمايد شما جلو بايستيد چرا كه شما اميريد و من وزير.

امامی کاشانی گفت: این فرمایش حضرت عیسی که «شما اميريد و من وزير»، جنبه استراتژيك دارد و مسأله مهم سياسي است. و «از آنجايي كه حكومت حضرت مهدي  جهاني است و در حكومت جهاني يك نفر بايد حرف بزند، حضرت عيسي به امام زمان مي‌فرمايد «شما اميريد و من وزير.» اگر بنا باشد من جلو بايستم در دنيا مي‌گويند در حكومت اسلامي حرف را دو نفر مي‌زنند». «امام زمان به روايتي 7 و به روايتي ديگر 9 مشاور دارد كه نظرها را اخذ مي‌كند ولي حرف، حرف ايشان است تا وقتي در دنيا مي‌خواهند در مورد حكومت اسلامي بحث كنند، بگويند در اين حكومت حرف، حرف يك نفر است».

امام‌جمعه بی‌سواد تهران با سر هم کردن این داستان جعلی سعی دارد بگوید حرف آخر را در جمهوری اسلامی ولی فقیه می‌زند.

اما علمای دین مسیح هیچگونه اطلاع و سندی از اینکه حضرت مسیح با امام زمان در یک روز و یک محل و یک مکان ظاهر می‌شوند در دست ندارند که هیچ، از شنیدن چنین پیش‌بینی‌هایی دچار حیرت می‌شوند.

در این میان خبرگزاری فارس هم نوشته است: اعتقاد شیعه درباره امام زمان عج این است که آن حضرت تولد یافته و تا کنون زنده و در پرده غیب است اما محل زندگی ایشان معلوم نیست. امام دوازدهم در کرۀ زمین زندگی می‌کند اما نه در جزایر برمودا.

فارس اضافه کرده: تأمل در محل اقامت حضرت ولی عصر موضوعی است که در اذهان بسیاری از مسلمانان وجود دارد و گاه افرادی این موضوع را مستمسک تحقیر و تمسخر قرار داده و می‌گویند چگونه شیعیان امامیه داعیه حضور امام دوازدهم خود را دارند در حالی که از محل زندگی و نحوه معاش او بی‌خبرند و متأسفانه در دو دهۀ اخیر مسجد جمکران که دارای اسناد موثق تاریخی و روایی است، از دید عوام منزل امام زمان دانسته شده است.

فارس در ادامه می‌نویسد عده‌ای می‌گویند امام زمان هر سال در مراسم  حج شرکت می‌کند و درباره محل اقامت امام از چند منطقه مانند مدینه، دشت حجاز، کوه رضوی و سرزمین‌های دوردست یاد شده است.

از قول امام هادی نیز نقل شده که امام زمان و فرزندانش در جزایری بزرگ و پهناور در دریا زندگی می‌کنند و فرزندان او هر یک حاکم یک جزیره هستند. بعضی نیز می‌گویند آن حضرت به صورت ناشناس بین مردم زندگی می‌کند. عقیده برخی نیز این است که حضرت مهدی در شهر سامره بسر می‌برد و در همانجا هم قرار است ظهور کند. و گروهی هم می‌گویند حضرت مهدی در جزیره خضرا زندگی می‌کند و فرزندانش همراه او هستند اما هر کس به این جزیره نزدیک می‌شود به طور اسرارآمیزی یا از بین می‌رود و یا از مسیرش منحرف می‌شود.

به هر روی، بضاعت علمی و معلومات و اطلاعات استادان و پژوهشگران رشته امام زمان شناسی در حوزه علمیه در همین حد است و آنچه مسلم است این است که بازیگران نمایشنامۀ «امام زمان، شیطنت‌های رهبر، کرشمه‌های رئیس جمهوری» با سوءاستفاده از خرافات و روایات سعی دارند بر مردم ساده دل و بی‌سواد یا کم سواد حکومت کنند.

حجت‌الاسلام حسن رمضانی از کارشناسان مسایل امام زمان هفته پیش ادعاهای مضحک امامی کاشانی را تکمیل کرد و گفت فقط رهبر و چند تن دیگر بخت دیدار با امام زمان را دارند. ضمناً ارتباط با اجنه نیز تنها در صورت مجوز ولی فقیه ممکن است. در واقع نیاز به داشتن مجوز رسمی از رهبر فرزانه برای تماس و ایجاد ارتباط با اجنه‌ جدیدترین سمتی است که از سوی طرفداران دروغ‌ساز و هوچی خامنه‌ای برای او در نظر گرفته شده است. وی تا روز جمعه پیش که حکم مسؤول صدور مجوز برای تماس با اجنه را دریافت نکرده بود، مقام رهبر و فرمانده کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و ریاست عالیه رادیو و تلویزیون را به عهده داشت.

نویسنده محمدرضا حمیدی

برگرفته از کیهان لندن

Advertisements
Posted in: اجتماعي