سرکوب جنبش سبز برای ما یک رزمایش بود!

Posted on 25 اکتبر 2011

0


آقای خامنه ای، بار دیگر، با یک محفل حکومتی دیدار کرده و سخنانی گفته که جنگ قدرت جناح های حاکم را تشدید کرده است.

فراکسیون سپاه در مجلس، که اغلب آنها پرونده قتل و جنایت و ترور و زندانبانی و بازجوئی دارند و اسم خودشان را گذاشته اند «فراکسیون انقلاب» به دیدار ایشان رفته اند. دراین دیدار نامه ای را در انتقاد از عملکرد احمدی نژاد و دولت او خوانده اند و آقای خامنه ای در پاسخ پرتناقضی که به این نامه و انتقادها داده، چند نکته ای را طرح کرده که دعواها از همینجا تشدید شده است. این سخنرانی را هفته نامه «پنجره» که «زاکانی» (نماینده مجلس و متحد سابق احمدی نژاد که ظاهرا قرار بوده وزیر کشور او شود و نشد) اداره می کند ظاهرا گزینشی منتشر کرده است. هفته نامه «9 دی» که از نامش مشخص است چه گرایشی دارد (همان راهپیمائی معروف به ساندیسی در میدان انقلاب تهران که علم الهدا امام جمعه مشهد را با هواپیما آوردند تا در آن سخنرانی کند و او هم معترضان به کودتای 22 خرداد را مشتی بزغاله و گوساله خطاب کرد.) و مدیر مسئول آن «حجت الاسلام رسائی» (که رقبا می گویند هم پرونده اختلاس دارد و هم پرونده اخلاقی!) به زاکانی پریده که گفته که آقا حرف های دیگری هم زده بود که زاکانی سانسور کرده است. «رجا نیوز» که بی نیاز از معرفی است، وارد گود شده و یک متن دیگری را بعنوان متن فرمایشان آقا منتشر کرده است. اما هیچکدام تاکنون متن نامه انتقاد را که در پیشگاه رهبر خوانده اند منتشر نکرده اند.

در پاسخ علی خامنه ای به این نامه، که تمام مدت به سبک اعلیحضرت شاهنشاه آریامهر بجای «من» از «ما» استفاده می کند، نکاتی وجود دارد. از جمله اعتراف وی به تظاهرات عظیم 25 خرداد 1388 که سردار قالیباف شهردار تهران شمار آن را در تهران 3 میلیون گزارش کرد.

این نکات را در ادامه بخوانید:

«به قول شما ممکن است به شما وکیل‌الدوله و چه و چه هم بگویند و از این حرف‌ها بزنند؛ اینها خیلی چیزهای مهمی نیست. خوب اشکالاتی که اینجا ذکر شد؛ چه به رئیس این قوه، چه به رئیس آن قوه، وجود دارد. این‌ها درد دل‌هایی است که ممکن است بعضی‌اش مورد تأیید بنده هم باشد.

در مورد دولت، این اشکالاتی که شما گفتید، ممکن است بعضی‌اش وارد باشد.

در مورد خود ما هم این مسئله مشاهده می‌شود. آدم یک چیزی می‌گوید، یک حرکت کوچکی انجام می‌دهد، می‌بینید تحلیلگرهای آن طرف دنیا می‌گویند که بله، هدف این بود.

این قضایای اخیر (جنبش «رای من کو؟») هم که در نامه اشاره‌ای شده- در واقع مثل یک رزمایش بود. عبور از این جریان هم برای نظام کاملاً ممکن است. یعنی این تصور که حالا کسی خیال کند نظام جمهوری اسلامی گیر افتاد، ابداً چنین چیزی نیست. یک جلوه‎اش را شما در روز 9 دی دیدید. حالا سعی می‎کنند هی کوچکش کنند، ناگفته بگذارند، مسکوتش بگذارند؛ اما حادثه نهم دی واقعاً خیلی حادثه بزرگی بود. هیچ جای دنیا چنین چیزی امکان ندارد که یک فراخوان مختصری بشود و جمعیتی عظیم بیایند توی صحنه.

این هم که فرمودند اگر چنانچه سران فتنه چه نشوند، مردم به تردید می‌افتند، نه، اینجوری نیست. ما باید نگاه کنیم ببینیم الان اولویت دستگاه چیست. روز 25 خرداد یک راهپیمايی راه انداختند؛ اما این جریانی که روز عاشورا توی خیابان آمد، یا در 16 آذر توی خیابان آمد، آن جریان نبود.

خیلی‌ها از آن جریان 25 خرداد، توی راهپیمایی روز چهارشنبه 9 دی حضور داشتند. اینی که بنده عرض می‌کنم، حدس نیست؛ اطلاع دارم. خبرهایی به من رسیده که می‌دانم افراد شاخصی هستند که در این راهپیمايی عظیم حضور پیدا کردند. خوب، این خیلی اهمیت دارد.

این عده از اعضای فراکسیون در دیدار با رهبر حضور داشته اند: حجت الاسلام آقا تهرانی، زارعی، کوچک زاده، ابطحی، کوثری، رسایی، کریمی قدوسی، آلیا ، قاضی زاده، شهرزاد، هدایت خواه، بزرگواری و… حضور داشتند.

Advertisements
Posted in: اجتماعي