بیانیه دوازده گروه فعال سبز در آستانه ۲۵ بهمن

Posted on 12 فوریه 2012

0


حاکمیت به خوبی می‌داند نارضایتی مردم نسبت به حکومت استبدادی ادامه دارد.

جرس: دوازده گروه فعال سبز در آستانه سالگرد بیست‌وپنجم بهمن و سالگرد حصر رهبران جنبش سبز در بیانیه‌ای مشترک با اظهار نگرانی از شرایط سیاسی و اقتصادی موجود در کشور از همه «فعالین سبز» خواسته‌اند تا از هیچ اقدامی برای شکست حصر رهبران جنبش سبز فروگذار نکنند.

به گزارش جرس، در بخشی از این بیانیه آمده است: حاکمیت به خوبی می‌داند بر خلاف تمام تبلیغاتی که درباره مرگ جنبش اعتراضی سبز مردم ایران می کند، نارضایتی عمیق و شدید مردم نسبت به حکومت استبدادی ادامه دارد. هیچ یک از خواسته‌های به حق مردم برآورده نشده و در روزگاری که نارضایتی مردم دیکتاتورهای منطقه را یکی پس از دیگری سرنگون می‌سازد، مستبدان حاکم آرام ندارند.

متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:

در آستانه سالگرد خیزش بزرگ جنبش سبز مردم ایران در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ قرار داریم. در حالی به استقبال ۲۵ بهمن می رویم که رهبران این جنبش، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، در حصر به سر می برند و زندانیان سیاسی با آرای دادگاه‌های نمایشی در زندان هستند. زمانی هم که نوبت آزادی ایشان فرا می رسد، همچون ابوالفضل قدیانی با اتهامات واهی نظیر توهین به رهبری حکم جدیدی برایشان صادر می شود. عملکرد حاکمیت جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که سیاست سرکوب و اختناق، گزینه مورد پسند رهبری جمهوری اسلامی و بیت ایشان برای حل بحران‌های کشور است. نگاهی به سرکوب‌های اصناف (کارگران، معلمان، بازاریان و تجار)، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها، هواداران محیط زیست، مدافعین حقوق بشر، روزنامه نگاران، احزاب و تشکل‌های سیاسی و صدها مثال دیگر شاهد آن است که حاکمیت استبداد با نفس اعتراض مبارزه می‌کند و جامعه‌ای را می‌طلبد که از صدر تا ذیل بله‌قربان‌گو و مطیع منویات رهبری و مجری سیاست‌های وی باشند. سیاست‌های مورد تایید رهبری که در عرصه اقتصادی با شعار آوردن نفت بر سر سفره مردم آغاز شد و تورم، بیکاری و فساد اقتصادی را به ثمر آورد. ماجراجویی‌های بین المللی حاکمیت، کشور را با تحریم‌های متعدد اقتصادی روبرو کرده، امنیت ملی را به خطر انداخته و ایران را در معرض جنگ و تجاوز خارجی قرار داده‌است. سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی باعث سرخوردگی جامعه و جوانان شده که نتایج آن در کاهش سن اعتیاد و رسیدن به رتبه نخست فرار مغزها هویدا است. از سوی دیگر حاکمیت با سرکوب مطبوعات و روزنامه نگاران، میهن‌مان را به بزرگترین زندان روزنامه نگاران در دنیا بدل کرده است. سیاست‌های عرصه آموزشی دانشجویان و اساتید دگراندیش را از تحصیل و آموزش محروم کرده و معترضان به این روند را همچون ضیا نبوی و مجید دری زندانی ساخته است.

حاکمیت به خوبی می داند بر خلاف تمام تبلیغاتی که درباره مرگ جنبش اعتراضی سبز مردم ایران می کند، نارضایتی عمیق و شدید مردم نسبت به حکومت استبدادی ادامه دارد. هیچ یک از خواسته‌های به حق مردم برآورده نشده و در روزگاری که نارضایتی مردم دیکتاتورهای منطقه را یکی پس از دیگری سرنگون می‌سازد، مستبدان حاکم آرام ندارند. تکاپوی حکومت برای حفظ دیکتاتوری بشار اسد و حمایت از جنایت‌های روزافزون متحد استراتژیکش در منطقه، نشان از وضعیت متزلزل استبداد ولایت فقیه دارد.

امروز در آستانه سالگرد خیزش ضد استبدادی ۲۵ بهمن فرصت‌هایی مهیا است تا دوباره ندای استبدادستیزی خود را به گوش جهانیان برسانیم و بسان سال گذشته حضور فعال جنبش سبز را در عرصه‌های مختلف نمایش دهیم. فرصت اول، فرارسیدن سالگرد حصر غیرقانونی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی است. گروه های امضا کننده این بیانیه با شعار «شکست حصر» رهبران جنبش سبز، یاد حماسه بزرگ ۲۵ بهمن و تلاش‌ها و شجاعت رهبران جنبش را گرامی می‌دارند و از همه فعالین سبز می خواهند که از هیچ اقدامی برای شکست حصر این عزیزان فرونگذارند. فرصت دیگر، انتخابات پیش روی مجلس نهم و شوراهای شهر و روستا است. بدیهی است که در شرایط اختناق کنونی هرگونه مشارکت در انتخابات نمایشی حاکمیت بی‌معنی است. با این حال این انتخابات فرصت مناسبی است تا فعالان سبز، شبکه‌های اجتماعی خود را فعال سازند و از تمامی موقعیت‌های بحث و تبلیغ برای آگاهی‌بخش عمومی نسبت به لطمات استمرار سیاست‌های حاکمیت استبدادی، به خصوص نتایج اسفناک ماجراجویی‌های بین‌المللی برای رفاه عمومی مردم ایران، استفاده کنند. چرا که آگاهی و تقویت شبکه‌های اجتماعی موثرترین راه برای شکست فضای اختناق و پایان دادن به استبداد است.

پرسا – پویش راه سبز دانش آموختگان و دانشجویان ایرانی

Advertisements
Posted in: اجتماعي